TITULINIS KONTAKTAI
Pasaulinė diena be tabako (gegužės 31d.). Beveik pusė pasaulio vaikų kvėpuoja tabako dūmais užterštu oru, gal jau laikas mesti rūkyti?
VEIKLA / Nacionalinis konkursas BLAIVI KLASĖ

Nacionalionio konkurso "Blaivi klasė" finalas

Baigėsi atrankiniai konkursai rajonuose/savivaldybėse ir laimėjusios klasės kviečiamos i finalą: gegužės 5d. nuotykių parke "Lokės pėda".

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Nacionalinis konkursas „Blaivi klasė” pasirengęs startuoti                                 2011 10 17

   Nacionalinis konkursas „Blaivi klasė“ išaugo iš prieš tai 5 metus sėkmingai visoje Europoje rengto konkurso „Nerūkanti klasė“ . Pastarasis buvo skirtas rūkymo prevencijai, o per konkurso gyvavimo metus jame dalyvavo daugiau nei 20 tūkstančių mokinių.
   Atsižvelgiant į kintančią jaunimo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo situaciją, nuo 2010 m. pradėtas organizuoti Nacionalinis konkursas „Blaivi klasė“. Pirmus metus rengtame naujo formato konkurse jau dalyvavo daugiau kaip 3,5 tūkst. aštuntokų iš 150 Lietuvos mokyklų, kurie noriai propagavo blaivios klasės idėją. Konkurse ir šiemet numatomos prevencinės veiklos, susijusios su tabako, alkoholio ir kitų psichoaktyviųjų medžiagų vartojimu.      
Konkursas skirtas Lietuvos švietimo ir ugdymo įstaigų 8-ųjų klasių mokiniams.
   Pagrindinis konkurso tikslas: siekti pagerinti mokinių, jų tėvų, specialistų ir visos bendruomenės žinias apie psichoaktyviųjų medžiagų poveikį sveikatai, formuoti sveikos gyvensenos nuostatas, skatinant nepradėti vartoti, o vartojančius nutraukti vartoti.
   Blaivi klasė – tokia klasė, kurioje mokosi sveiki, pozityviai mąstantys, nuo bet kokių kvaišalų nepriklausomi mokiniai.   Blaivus mokinys – tai nei tabako, nei alkoholio, nei kitų psichoaktyviųjų medžiagų nevartojantis jaunuolis, kuris supranta narkotinių medžiagų keliamus pavojus, tausoja savo sveikatą, skatina taip elgtis kitus bendraamžius ir nepasiduoda jam primetamiems stereotipams.
   Konkursas organizuojamas pagal tarptautinę metodiką, jo efektyvumas yra patvirtintas tarptautinėmis mokslinėmis studijomis.
   Konkursas vyks nuo 2011 m. spalio iki 2012 m. gegužės mėn.
  
Konkurso vykdytojai:
- oficialus koordinatorius: Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centras,
- konkurso organizatoriai: savivaldybių/rajonų Visuomenės sveikatos biurai; Švietimo skyrių padaliniai; Telšių visuomenės sveikatos centras; Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centras.
- konkurso vykdymo partneriai: Lietuvos mokinių parlamentas; Studentų farmacininkų draugija.
Konkurso mokslinis konsultantas: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Medicinos akademijos Profilaktinės medicinos katedra.
Konkurso metodiniai konsultantai: Valstybinis psichikos sveikatos centras; Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas; Kauno pedagogų kvalifikacijos centras; Nacionalinė tabako, alkoholio kontrolės koalicija.
Konkurso garbės globėja: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija.
Konkurso finansiniai rėmėjai: Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Nuotykių parkas „Lokės pėda“ ir kiti privatūs rėmėjai.

Kauno jaunimo narkologijos pagalbos centro vadovė
Konkurso „Blaivi klasė“ nacionalinė koordinatorė                               Aina  Adomaitytė

į viršų
 

G E R O S I O S P A T I R T Y S

 

 Mūsų rėmėjai:

COPYRIGHT © 2005 | KJNPC | READY 4 Microsoft IE SUKURTA ABU CREATIVO